На море в Грузію

Паломництво до святинь Грузії з відпочинком на морі
 (ПАЛОМНИЦЬКА ПРОГРАМА)
20-27 вересня 2018 р.
Вартість: 550 $
Тбілісі - Шида-Картлі - Імереті - Кутаїсі - Самцхе-Джванеті – Мцхета – Кахетія

ПРОГРАМА ПОДОРОЖІ:
1 день, четвер (20.09.2018).
Виліт з Києва до Тбілісі  Прибуття в Тбілісі. Зустріч в аеропорту, трансфер в готель.
Розміщення в готелі. Ночівля в Тбілісі.

2 день, п'ятниця (21.09.2018). ТБІЛІСІ
Сніданок.
Оглядова екскурсія по Тбілісі:
Кафедральний собор Святої Трійці - Цмінда Самеба – символ сучасної Грузії і найвищий храм країни.
Авлабар, один з найдавніших районів Тбілісі;
Музей Мистецтв Грузії, де зберігаються святі реліквії Грузії - Хахульского, Цілканская, Ацкурская ікони Богоматері, Анчійскій нерукотворний образ Ісуса Христа і багато іншого;
Вільний час на обід.
Церква Анчісхаті (VI ст.) - храм Різдва Богородиці, є однією з найдавніших будівель і найстарішим зі збережених храмів Тбілісі. Храм отримав назву Анчісхати після 1664 року в честь чудотворної ікони Спасителя (Анчійскій Спас), яку перенесли сюди з Південної Грузії, рятуючи від турків. У церкві Анчісхаті ікона зберігалася приблизно 200 років. Потім вона була перенесена в Музей мистецтв Грузії.
Собор Сіоні (XII ст.) - до 2006 року був Кафедральним собором Грузії. Він названий на честь Успенського храму на Сіонській горі в Єрусалимі, тут зберігається хрест Святої Ніно;
Парк Ріке розбитий в місці, де, згідно з переказами, легендарний цар Вахтанг Горгасал (Волкоголовий), що правив в V ст., під час полювання збив стрілою фазана. Птах впав в гаряче джерело. Цар здивувався, що з землі тече гаряча вода, назвав містечко «Тбілісі» (від слова «тбілі» - теплий).
Фортеця Нарікала (IV- XVIII ст.) - фортефікаційний комплекс різних епох, городяни звуть Нарикала «душею і серцем міста»; вулички старого міста, сірчані лазні, Легвтахеві (Інжирова ущелина) - ущелина і водоспад
Метехі, історичний район Тбілісі, де зараз знаходиться пам'ятник Вахтангу Горгасалу і храм Успіння Богородиці (XIII-XVI ст.). Під склепінням храму похована перша грузинська мучениця - цариця Шушанік Ранська, убита чоловіком - вогнепоклонником в V ст.
Готель. Вечеря.
Можлива прогулянка по Сухому Мосту.
Аеропорт Тбілісі

3 день, субота (22.09.2018). ШИДА-КАРТЛІ, ІМЕРЕТІ
Сніданок. Звільнення номерів.
Переїзд в Шида-Картлі та Імереті.
Монастир Самтавісі – храм Спаса Нерукотворного (XI ст.), під спудом храма покояться мощі Ісідора Самтавісського, одного з 13-ті ассірійських Отцов, залишки базіліки VI ст., побудованой Ісідором.
Атенський Сіон – храм на честь Успіння Пресв. Богородиці (VI ст.), Богоматір «Нікопея», композиція «Євхаристія», Христос Пантократор та ін.
Переїзд в Кутаісі.
Разміщення в готелі. Вечеря.
Монастир Самтавісі

4 день, неділя (23.09.2018). КУТАЇСІ.
Сніданок.
Відвідування святих місць Кутаїсі.
Монастир Гелаті (XII - XIII ст.) - видатна пам'ятка грузинської архітектури, центр духовного та наукового життя Середньовічної Грузії, усипальниця грузинських царів, пам'ятник всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, церква Успіння Пресвятої Богородиці, мозаїки і фрески XII-XVIII ст., церква Святого Миколи Чудотворця і храм Георгія Побідоносця (XIII ст.).
Монастир Моцамета (XI ст.) - монастир Святих Давида і Костянтина, побудований на місці, де мусульманські загарбники стратили грузинських князів Давида і Костянтина Мхеідзе, які відмовилися прийняти іслам. Ковчег з мощами святих знаходиться в головному храмі монастиря.
Храм Баграті (Х - ХІ ст.) - храм Успіння Богородиці. Один з найбільших храмів в Грузії і один з найважливіших по своїй історичній ролі.
Відвідування печери Прометея - печера з підземною рікою, підземним озером і підземним водоспадом
або парку Сатапліа - куточок доісторичної природи з реліктовими лісами, лабіринтами карстових печер і скам'янілими слідами динозаврів
20:00 Вечеря. Ночівля в Кутаїсі.
Монастир Гелаті
  
5 день, понеділок (24.09.2018). МЦХЕТА.
Сніданок
Екскурсія до давньої столиці Грузії Мцхета:
Монастир св. Ніни Самтавро (IV- XI ст.) – в храмі знаходиться безліч святинь, частина животворящого стовпа, чудотворна ікона Іверської Божої матері, чудотворна ікона святої Ніни, могили святих царів Міріана та Нани, мощі святого Абібоса Некреського, мощі святого Шио Мгвімского, частина каменю з могили святої Ніни з Бодбе і ін.
Собор Светіцховелі (XI ст.) - Побудований на місці першого християнського храму в Грузії IV ст., яка була споруджена над могилою св. Сидоні. Сидонія померла з Хітоном Господнім в руках і була з ним похована. Над могилою Сидоні виріс кедр, з якого був вирубаний стовп для побудови храму. Стовп чудесним чином сам встановився на місці майбутнього храму і став мироточити. Храм назвали «Светіцховелі», що в перекладі з грузинського означає «Животворящий стовп».
Джварі - монастир і храм Воздвиження Хреста Господнього VII ст. За переказами, на цьому місці в печері жила св. Ніна, випросити у Господа джерело цілющої води. Після Хрещення Грузії тут святими Ніною і царем Міріаном на ознаку торжества Православ'я був споруджений дерев'яний хрест, шанований як чудотворний і дав назву цьому місцю.
Переїзд в Аджарію.
Розміщення в готелі. Вечеря. Ночівля.
Монастир святої Ніни Сантавро

6 день, вівторок (25.09.2018). ВІДПОЧИНОК НА МОРІ.
Відпочинок на морі
Сніданок.
Вільний час. Відпочинок на морі. Можливість проведення факультативних екскурсій. 
Вечеря. Ночівля.

Відпочинок на  морі в Грузії7 день, середа (26.09.2018). ВІДПОЧИНОК НА МОРІ.
Відпочинок на морі
Сніданок.
Вільний час. Відпочинок на морі. Можливість проведення факультативних екскурсій. 
Вечеря. Ночівля.
Бвтумі 

8 день, п’ятниця (27.09.2018). ВІДПОЧИНОК НА МОРІ.
Сніданок.
Вільний час. Відпочинок на морі.
Звільнення номерів.
Трансфер в аеропорт Тбілісі. 
Виліт до України.

 У ВАРТІСТЬ ВХОДИТЬ:
- авіапереліт в обидві сторони;
- всі трансфери згідно програми;
- проживання в готелях у 2-х, 3-х або 4-х місних номерах зі сніданками та вечерями;
- екскурсії згідно програми;
- послуги дипломованого гіда та супроводжуючого;


У ВАРТІСТЬ НЕ ВХОДИТЬ:
- вхідні квитки згідно програми та чайові гідові і водієві (25 $/особа) - обов'язкова оплата;
- медичне страхування (згідно тарифного плану);
- вхідні квитки в музеї та інші екскурсійні об'єкти;
- факультативні програми та обіди за бажанням


Важливо:
ОБОВ’ЯЗКОВО!!! усім клієнтам потрібно бути на місці посадки за 20 хвилин до години виїзду.